Shelbourne Reynolds

Svetový líder na poli vyčesávacích líšt

Továreň s rozlohou 10 000 m2 na 2 ha pozemku sa nachádza na anglickom vidieku v Stantone neďaleko Bury St. Edmunds v grófstve Suffolk a v súčasnosti zamestnáva 150 ľudí a využíva najmodernejšie výrobné zariadenia: CNC obrábanie, laserové rezanie ocele a jedno z najväčších zariadení na práškové lakovanie vo Veľkej Británii. Väčšinu v súčasnosti vyrábaných produktov tvoria stroje, ktoré vznikli vo vlastnej projekčnej kancelárii, kde ich naďalej vyvíjajú a zdokonaľujú.

Veľmi vysoký podiel výroby prebieha vo vlastnej réžii, vrátane obrábania a rezania ozubených kolies. Záväzok spoločnosti k inováciám prináša svoje výsledky na exportnom trhu. Väčšia časť produkcie sa vyváža do viac ako 50 krajín sveta

testing_header_resize.jpg

Čo je Stripper header?

Stripper header alebo „vyčesávacia lišta“ je typ kombajnovej lišty, ktorá oddeľuje zrno od rastliny a ponecháva steblo na poli. Stroje fungujú na princípe rotujúcich prstov, ktoré sú schopné zachytiť a vytiahnuť zrno z klasu obilnín a vyznačujú sa vyššou pracovnou rýchlosťou, vďaka menšiemu množstvu materiálu prechádzajúceho kombajnom.

Výhody vyčesávacej lišty

  • Skorší zber
  • Úspora paliva (min. 30 %)
  • Záchrana poničených porastov
  • Lepšia kvalita zrna
  • Zadržanie pôdnej vlhkosti
  • Výkonnosť úrody (vyššia až o 30 %)

PRINCÍP FUNGOVANIA

VYČESÁVANIE

Počas jazdy sa vyčesávacia hlava otáča proti smeru jazdy a 8 radov vyčesávacích prstov vytlačí zrno z klasu rastliny.

 

01shel.png

PODÁVAČ

Tento šnek posúva materiál do stredu, kde vstupuje do podávacieho ústrojenstva kombajnu. 85 % zrna už je oddelených lištou, čo znamená, že do kombajnu vstupuje prevažne zrno, plevy, listy a minimum slamy.

02shel.png

ODDELOVAČE

Po oddelení zrna rotorom, rad deflektorov v lište odvádza zrno späť do bežného šneku a sít.

03shel.png

 

 

 

 

 

 

 

 

PRODUKTOVÉ RADY

CVS & CSD

rsd_bp.png

Rady CVS & CSD sú k dispozícii v záberoch od 6 m do 9,6 m. Sú vybavené pevným rámom a prípojným adaptérom. Lišta je vychýlená doprava z dôvodu zaistenia stability stroja kvôli prenosu hmotnosti.

 

XCV & XCS

xcv_cut_out.png

Rady XCV a XCS sú k dispozícii v záberoch od 9,6 m do 12,6 m. Stroj obsahuje 3 vyčesávacie rotory s dvoma rovnako rozmiesenými deliacimi doskami. Rotory sú kratšie a pracujú plynulejšie a s väčšou spoľahlivosťou. Pružinový systém prípojného adaptéru v spojení s odpruženými opornými kolesami umožňuje lište stroja kopírovať pôdne nerovnosti. Centrálna montáž, kompatibilné s Control Traffic Farming.

 

OPORNÉ KOLESÁ

gauge_wheel_1.png

PRÍPOJNÝ ADAPTÉR VYHOVUJÚCÍ VÄČŠINE MODELOV ZBEROVÝCH KOMBAJNOV

adapter_plate_1.png

Pohonný systém

CVS/XCV – Systém pohonu s premennými otáčkami

Otáčky rotora sa nastavujú pomocou elektrického ovládača na hnacom remeni v spojení s napínacou pružinou na prednej remenici.

CSD/XCS – Systém pohonu vysokým točivým momentom (HTD)

Maximálny výkon sa prenáša na vyčesávací rotor prostredníctvom rozvodového remeňa s vysokým točivým momentom. Rýchlosť sa upravuje kombináciou 3 kladiek, napnutím remeňa a nastavením otočnej prevodovky. Jednoduchá koncepcia vyžadujúca minimálnu údržbu.

Ovládanie

Displej v kabíne umožňuje obsluhe nastavenie rýchlosti vyčesávacieho rotora. Displej zobrazuje rýchlosť rotora a šneku a upozorňuje obsluhu zvukovým alarmom. 

rds.jpg__312x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Dostupné modely

 

 

1_dostupne_modely.jpg

CVS/CSD

cvs_tech_data.png

XCV/XCS

xcv_xcs_tech_data1.jpg
tabulka.png

KONTAKTUJTE NÁS:

phonepng_.png

Antoine Monier
Manažér poľnohospodárskej techniky a SOILTEQ
+420 607 038 571
anmonier@soufflet-ag.com

 

Radim Kužel
Technický obchodný zástupca
+420 722 994 786
rkuzel@soufflet-ag.com